okoliebanner


Lyžiarske strediská
(zimné športy)


Jasná Nízke Tatry (6km)

jasna5Je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Nájdete tu zjazdovky rôznych obtiažností, ale aj SNOWPARK pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. Na svoje si prídu taktiež skialpinisti, freerideri a bežeckí lyžiari.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Ski Žiarce (1,9km)

ziarce2

Ski Žiarce (pri obci Pavčina Lehota) svojou prírodnou konfiguráciou, lyžiarskymi a ďalšími doplnkovými službami vytvára výborné podmienky pre rodinné lyžovanie s deťmi. K dispozícii je aj Snowpark Žiarce, ktorý je v prevádzke počas denného ako aj večerného lyžovania.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Opalisko Závažná Poruba (14km)

opalisko2Nachádza sa nad obcou Závažná Poruba. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m. Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je areál pre najmenších, sánkarská dráha, prírodné klzisko.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Štrbské pleso (52km)

strbskeLyžiarské stredisko Štrbské Pleso sa rozprestiera na južných svahoch Predného Soliska vo Vysokých Tatrách. Pre lyžiarov je k dispozícii 8 vlekov a lanoviek a 13 zjazdoviek (vrátane prepojov), ktorých celková dĺžka je 9 km. Pre bežkárov je ponúkaných niekoľko bežeckých tratí s dĺžkou približne 26 km. 
[VIAC INFO] | [MAPA]


Kúpaliská
(relax pri vode)Aquapark Tatralandia (10km)

tatralandia

Aquapark Tatralandia sa nachádza pri obci Liptovský Trnovec iba 2km od Liptovského Mikuláša. Ponúka 14 bazénov (9 celoročných) a 30 tobogánov s množstvom vodných atrakcií. Okrem toho je tu Keltský saunový svet a Wellness Paradise.
[VIAC INFO] | [MAPA]


GINO Paradise Bešeňová (22km)

besenova

Vodný Park Bešeňová s geotermálnou vodou (26°C - 39°C) je ideálnym miestom na načerpanie stratenej energie a vitality. Okrem klasických bazénov a tobogánov ponúka aj rôzne vodné atrakcie ako je divoká rieka, dopadový bazén, vodné trysky atď.
[VIAC INFO] | [MAPA]


Termálne kúpalisko Liptovský Ján (14km)

jan2

Kúpalisko využíva prameň Rudolf s teplotou vody 28.2 °C, ktorý má liečivé účinky na reumatické, gynekologické a kožné ochorenia. Nachádzajú sa tu štyri bazény (plavecký, detský, relaxačný a bazén s fontánou). Súčasťou areálu je tenisový kurt, plážový volejbal, minigolf a detské ihrisko.
[VIAC INFO] | [MAPA]


Kúpele Lúčky (26km)

lucky

Kúpele ponúkajú relaxačný bazén s rôznymi atrakciami a teplotou vody 28 - 33 ° C, sedací bazén s termálnou minerálnou vodou o teplote 36 - 38 ° C, vnútorný bazén s termálnou minerálnou vodou o teplote 36 - 38 ° C a vitálny (saunový svet) - fínska sauna, mentolová sauna, rímsky parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ, tepidárium a masážne trysky a sprchy.
[VIAC INFO] | [MAPA]


Reštaurácie
(občerstvenie)


Reštaurácia v hoteli Tri Studničky (270m)

tristudnicky

Reštaurácia sa nachádza 270 metrov od chaty a je otvorená denne od 07:00 do 22:00. Vychutnáte si jedlá z grilu na drevené uhlie alebo z originálnej pece na pizzu, ktoré dopĺňajú široký výber jedál domácej a svetovej kuchyne.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Reštaurácia Koliba, Poľovník a Bystrina (650m)

bystrina

Všetky tri reštaurácie sa nachádzajú iba 400 metrov od chaty. Okrem klasickej ponuky jedál si môžete objednať jedlá z diviny a jedlá pripravené na otvorenom ohni. V mesiacoch september - december sa usporadúvajú husacie hody s cigánskou alebo ľudovou hudbou.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Slovenská reštaurácia (8km)

slovenskaReštaurácia sa nachádza v centre mesta Liptovský Mikuláš, neďaleko nákupného centra Billa, na prvom poschodí hotela Steve. Je otvorená denne od 11:00 do 23:00. Jedlo si vychutnáte v spojení s typickou ľudovou hudbou.
[VIAC INFO] | [MAPA]

McDonalds' (6km)

mcdonalds

Reštaurácia na okraji Liptovského Mikuláša - smerom do Jasnej. Kapacita je 122 miest vo vnútri a 72 miest vonku. Vodiči určite ocenia aj McDrive. Otváracia doba je denne od 7. do 22. hodiny.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Happy End Bar & Restaurant (9km)

happyend

Reštauráciu a Drink Bar nájdete v Jasnej pod zjazdovkou Biela Púť. Je to najlepšia možnosť ako sa rýchlo občerstviť počas zimnej lyžovačky.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Pizza Hurikán Liptovský Mikuláš

pizza

Pizza Hurikán - donášková služba v Liptovskom Mikuláši. Otvorené každý deň, možnosť platiť kartou a donáška zdarma.
[VIAC INFO] 


Šport a zábava
(atrakcie na Liptove)Bobová dráha - Žiarce (1,9km)

boby

Bobová dráha - Žiarce sa nachádza v obci Pavčina Lehota. Ide o prvú dráhu svojho druhu na Slovensku. Dráha je dlhá 1000 m s prevýšením 113 m, 16-timi zákrutami a 6-timi terénnymi vlnami. Atrakcia je vhodná pre rodiny s deťmi - cez deň aj večer.
[VIAC INFO] | [MAPA]


BIKE WORLD Jasná (6km)

bikeBIKE WORLD JASNÁ je určený pre vyznávačov zjazdového bicyklovania. Využíva prírodné danosti s drevenými prekážkami a terénnymi úpravami. Tie najľahšie trate je možné zísť aj na kolobežke. Trate začínajú pri hornej stanici 6-sedačkovej lanovky na Rovnej Holi a končia na Záhradkách.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

Rafting AVS Liptovský Mikuláš (7km)

rafting

Rafting v areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši sa odohráva v umelo vytvorenom kanáli na rieke Váh, kde trénujú aj naši olympijskí víťazi. Vyskúšajte si aj vy neopakovateľný zážitok na divokej vode pod dohľadom kvalitných a skúsených inštruktorov.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Adrenalínové športy (7km)

stvorkolky

V regióne Liptov môžete využiť širokú škálu adrenalínových športov ako napr.: paintball, štvortkolky, paragliding, lukostreľbu, airsoft, hydrospeed, golf atď. Pre bližšie info kontaktujte ADRENALÍN CENTRUM LIPTOV.
[VIAC INFO] | [MAPA]

 

Tarzánia Jasná (8km)

tarzania

Tarzánia Jasná sa nachádza v Jasnej pod Chopkom, v blízkosti hotela Ostredok. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Funpark Tatralandia (10km)

funpark

Funpark Tatralandia je najväčší zábavný prírodný areál na Slovensku a v Poľsku. Nachádza sa v Liptovskom Mikuláši pri Aquaparku Tatralandia. Nájdete tu oddych a zábavu, kabaretné vystúpenia, štýlové aj funny atrakcie, pyrotechnickú show a mnoho ďalších programov a animácií.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Hurricane Factory Tatralandia (11km)

hurricane

Hurricane Factory Tatralandia je jediný veterný tunel na Slovensku, kde si môžete vyskúšať pocit voľného pádu v unikátnom aerodynamickom tuneli za stáleho dozoru profesionálnych inštruktorov.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Laser arena - Lasers Liptov (9km)

laserV Laser arene si môžete zahrať Laser Tag - laserovú prestrelku v labyrinte. Je to kolektívna zábavno-dobrodružná hra, ktorá očarí všetkých priaznivcov adrenalínu a aktívneho oddychu. 
[VIAC INFO] | [MAPA]


Jaskyne
(krásy podzemia)


Demänovská ľadová jaskyňa (1km)

ladovka

Iba päť minút cesty autom od chaty. Je otvorená len od polovice mája do októbra. (od 15.5 do 1.6 a v mesiacoch sept-okt sú vstupy o: 9.30, 11.00, 12.30 a 14.00. V mesiacoch jún-aug sú vstupy od 9.00 – 14.00 každú hodinu.) V pondelky je zatvorené.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Demänovská jaskyňa slobody (3km)

slobody

Iba sedem minút cesty autom od chaty. Je otvorená celý rok (v meciacoch jan-máj a sept-dec sú vstupy o: 9.30, 11.00, 12.30 a 14.00. V mesiacoch jún-aug sú vstupy od 9.00 – 16.00 každú hodinu.) V pondelky je zatvorené.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Stanišovská jaskyňa (17km)

stanisovska

Nachádza sa na začiatku Jánskej doliny, asi 4km od Liptovského Jána. Je otvorená po celý rok v čase od 10:00 do 16:00.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Važecká jaskyňa (38km)

vazecka

Nachádza sa asi 30km od Lipt.Mikuláša pri obci Važec. Vstupy: feb-jún o: 10:00, 12:00, 14:00, 15:00. jún-aug každú hodinu od 09:00 do 16:00. V pondeky je zatvorená.
[VIAC INFO] | [MAPA]


Kultúra a história
(pamiatky na Liptove)Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (8km)

muzeum

Špecializované celoslovenské múzeum zamerané na ochranu prírody a jaskyniarstva Slovenskej republiky. Nachádzajú sa tu štyri expozície - Chránená príroda, Chránená flóra, Kras a jaskyne Slovenska a Minerály. Pri múzeu sa nachádza aj špecializovaná knižnica.
[VIAC INFO] | [MAPA]


Liptovský Hrádok - Hrad a kaštieľ (19km)

hradok

Zrúcanina hradu a kaštieľa, ktoré sú stavebne spojené, ležia pri rieke Belá na severnom okraji mesta Liptovský Hrádok. V súčasnosti sa tu nachádza renovovaný hotel a reštaurácia.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina (24km)

skanzen

V múzeu nájdete kópie originálnych stavieb s početnými pôvodnými prvkami. Okrem drevenej ľudovej architektúry tu nájdete rekonštrukcie dvoch originálnych stredovekých kamenných objektov - ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Archeologické múzeum Havránok (26km)

havranokHavránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Toto archeologické múzeum názorne poukazuje na to, akým spôsobom tu žili Kelti. Stavby, obetiská, nástroje a predmety tvoria po zrekonštruovaní archeologické múzeum, ktoré je od roku 1967 národnou kultúrnou pamiatkou. 
[VIAC INFO] | [MAPA]

Múzeum Liptovskej dediny Vlkolínec (30km)

vlkolinecVlkolínec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Pozostáva z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu. Od roku 1993 je zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
[VIAC INFO] | [MAPA]

Drevený aktikulárny kostol (26km)

kostol

V dedinke Svätý Kríž stojí Drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európy. Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry.
[VIAC INFO] | [MAPA]